CO JE TO FRUSACK A PROC HO POUŽÍVAT?

Každý z nás rocne spotrebuje pres 300 jednorázových mikrotenových sácku. Ty tvorí obrovskou ekologickou zátež. Mikrotenové sácky nelze recyklovat a vetšinou koncí ve spalovnách nebo na skládkách. Nejvetší hrozbu predstavuje plastový odpad pro život ve svetových oceánech.

S Frusackem mužete chodit na nákupy opakovane a zamezit tak nadužívání zbytecného plastového odpadu.

Z CEHO A KDE JE FRUSACK VYROBEN?

Frusack je vyroben z kompostovatelné tkaniny na bázi kukuricného škrobu. Materiál má vlastnosti bežného plastu s tím rozdílem, že po konci užívání se ho lze zbavit ekologicky v prostredí prumyslové kompostárny. Tento materiál je svetovým unikátem.

Frusack byl navržen a vyrábí se v České republice za férových podmínek pro dodavatele.

JAK FRUSACK POUŽÍVAT?

Sadu Frusack s sebou jednoduše vezmete na nákup, v jednotlivých sáccích zvážíte jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, projdete pres pokladnu a s nákupem zamíríte domu. Sácky tak nosíte na nákupy opakovane. Používat je mužete v supermarketu, na farmárských trzích i kdekoliv jinde. Zboží je možné ve Frusacku i uchovávat.

JAKÉ VÝHODY FRUSACK MÁ?

 •  
   

  PRUSVITNOST MATERIÁLU

  Frusack je vyroben z pevného materiálu, který je však zcela prusvitný. Prodavacka tak zretelne rozezná zboží bez nutnosti sácek otevírat.

 •  
   

  SNADNÁ ÚDRŽBA

  Frusack lze bez problému prát a omývat pod tekoucí vodou. Navíc velmi rychle schne.

 •  

  VÁHA

  Frusack je velmi lehký (neváží více jak 8g) a nepridá tak na cene zboží. Skladnost materiálu neubere místo ani v kabelce, batohu nebo nákupní tašce.

 •  

  SNADNÉ POUŽÍVÁNÍ

  Do Frusacku vložíte zboží a díky prakticky navrženému zavírání stací ke stažení šnury jedna ruka. Pod vetši vahou se Frusack stáhne zcela sám.


 •  
   

  Šnuru mužete nechat krátkou a nebo ji vytáhnout na dlouho a sácky nosit na rameni, pokud u sebe zrovna nemáte velkou nákupní tašku a potrebujete volné ruce.

 •  

  KEEPS YOUR PRODUCE FRESH

  Food waste is also waste, and we won‘t have any of that! The fabric is dense enough to oer protection, yet permeable for air and water. That way, your groceries won’t start rotting because of humidity.

 •  

  POTRAVINY VE FRUSACKU DÉLE VYDRŽÍ

  Ovoce a zeleninu lze ve Frusacku též uchovávat. Materiál je prodyšný, potraviny se v nem nezaparí a nepodléhají tak hnilobe nebo urychlenému zrání.

 •  
   

  DALŠÍ VYUŽITÍ

  Frusack mužete využívat kreativne. Praktický je treba na cesty nabo k balení svačin.

I'm Frusack

Shop our instagram