ČASTÉ DOTAZY

POUŽÍVÁNÍ A VLASTNOSTI

Frusack je náhrada mikrotenových sáčků na ovoce a zeleninu… ale jak to přesně funguje?

Frusack je průhledný, lehký a pevný. Díky tomu ho můžete používat opakovaně po dobu 2 let (dokud nedojde k běžné únavě materiálu) a nanosit si v něm domů spoustu dobrot.

Je Frusack propustný?

Materiál propouští vodu vzduch. Takže ovoce i zelenina bude ve Frusacku dýchat, déle vám vydrží a nezapaří se. Zároveň si v něm můžete vše rovnou omýt pod vodovodním kohoutkem.

MATERIÁL A VÝROBA

A z čeho že to ten Frusack je?

Frusack je vyrobený z husté tkaniny z tenkého bioplastového vlákna z PLA, které je plně kompostovatelné. Na rozdíl od běžných plastů není vyroben z ropy, ale ze substancí rostlinného původu (kukuřičného škrobu). Použité materiály neobsahují GMO.

Kompostovatelné… co přesně to znamená? Co s Frusackem, který už dosloužil?

To znamená, že je citlivý na teplotu, tlak a působení mikrobiálních enzymů. Ideální způsob, jak Frusacku zajistit důstojný odchod, je jej odložit do popelnice na bioodpad. Odtud poputuje do průmyslové kompostárny, kde se rozloží během několika týdnů.

NAKUPOVÁNÍ S FRUSACKEM

Můžu nakupovat do vlastního sáčku? Co tomu řeknou na kase?

Ano, můžete. Supermarket z Vás bude mít jedině radost – pomůžete jim snížit spotřebu tenkých mikrotenových sáčků, které jinak vydávají zadarmo. A paní pokladní rozjasníte den veselými barvami.

Co když dám Frusack v obchodě na váhu? Mikrotenové sáčky přece neváží skoro nic…

Frusack je navržen tak, aby byl vhodný pro použití v supermarketech. Váží mezi 8-10g a většina zařízení v obchodech ho vůbec nezaznamená.

Jak na Frusack nalepím cenovku s váhou zboží?

Nejjednoduší způsob je samolepku nalepit na šňůrku a přehnout napůl. Tak bude dobře držet, pokladní ji snadno najde a zároveň ji sundáte raz dva.

PRANÍ A ÚDRŽBA

Co když se mi ušpiní? Můžu Frusack prát?

Frusack je nejvhodnější oprat v ruce. Tkanina není savá, takže se na ní nečistoty nedrží. Je možné jej prát v pračce na 30°C, doporučujeme ale co nejkratší program. Dlouhodobý pobyt ve vodě Frusacku nemusí svědčit.

A co žehlit?

Materiál, ze kterého je vyroben, je citlivý na teplotu nad 56°C. Proto ho žehlení nebo kontakt s horkou vodou či párou může poškodit a měli byste ho před nimi chránit.